F-Secure چهارمین شرکت جذاب برای دانشجویان آی تی

winners

چرا F-Secure چهارمین کارفرمای جذاب برای داشنجویان IT است

تصویری که اغلب ما از شرکت های فناوری و IT در ذهن داریم، تصویری ناخوشایند و بد است. نه به این معنا که این شرکت ها، شرکت های بدی هستند و کارهای بدی به مردم ارائه می کنند؛ بلکه شاید این تصویر از اینجا ناشی می شود که، آنها هرگز “رضایت شغلی” خود را به هیچ نحوی، به عموم مردم نرسانده اند.

تصویر کلیشه ای که از شرکت های IT وجود دارد؛ مکانی غیرانسانی، خشک و صرفا مادی است که در آن همه فقط کار می کنند، این تصویر شاید از دهه ۹۰ معروف شده باشد، زمانی که فیلم کمدی معروف  Office Space با یک زبان طنزآمیز چنین ایده ای را مطرح کرد. این فیلم داستان برنامه نویس ناراضی و غمگینی بود، که برای رسیدن به شادی،  علیه محیط اداری خشک، بی روح و سرد شرکت IT شورش کرد.

این فیلم و ایده آن، اکنون خیلی قدیمی شده است. اما من فکر می کنم هنوز هم می توان چنین تصور کرد که، محیطی که فیلم Office Space ارائه می کند، و سبک زندگی مردمانی که در آن شرکت کار می کنند، چیزی است که هرکسی می خواهد از آن دوری کند و به نحوی از این مدل زندگی بیزار است.

براساس گفته شرکت Universum، شرکتی تحقیقاتی که در زمینه برندسازی employer یا کارفرماها تخصص دارد؛ شرکت F-Secure، پیشرو ارائه بهترین مکان ها برای کارکردن است، مکان هایی که در واقع مردم یا حداقل دانشجویان IT، دوست دارند در آنجا کار کنند.

F-Secure ، در رتبه بندی جذاب ترین و محبوب ترین کارفرماهای سال ۲۰۱۶ یونیورسام، در میان دانشجویان فنلاندی IT، رتبه چهارم را کسب کرد (این شرکت در رتبه بندی سال قبل، در مرتبه پنجم قرار داشت)، و تنها شرکت های گوگل، مایکروسافت و شرکت بازی فنلاندی Supercell توانستند از آن پیشی بگیرند.

اما واقعا چه چیزی F-Secure را به چنین کارفرمای جذابی تبدیل کرده است؟ خوب، در حقیقت چیزهایی وجود دارد که ما با انجام آنها، خودمان را از آنچه که Office Space نشان می داد، مجزا ساختیم. در اینجا می توانید این نکات را بخوانید.

chebzofwgaaosy-large

ما مردم را داخل جعبه های مکعبی شکل، محصور نکردیم

officework

مردم در F-Secure انتظار ندارند که آنها را از دیگر دوستان و همکارانشان جدا کرده و به مانند افراد ایزوله شده در اتاقک های مکعبی شکل محصور کنیم. در این شرکت، همکاران و دوستان به هر طریقی که فکر می کنند راحت تر هستند، با هم کار می کنند. در حقیقت، ما به عنوان یک شرکت جهانی که ادارات و افرادی زیادی در سراسر جهان داریم، به این نتیجه رسیدیم که برای دست یافتن به بهترین نتایج، باید فکر خود را از این حصار و از این اتاقک های جعبه ای و محدود خارج کنیم، و به کارکنان اجازه دهیم تا به هر طریقی با هم کار کنند.

ما تامین امنیت را متوقف نمی کنیم- بلکه جامعه را امن می سازیم

meet-the-threat

این ایده، که اخیرا توسط مدیر ارشد تحقیقاتی F-Secure؛ یعنی Mikko Hypponen مطرح شده، اهمیت کاری را که ما در F-Secure انجام می دهیم، بیان می کند. ما با تهدیدات امنیتی و دشمنان واقعی سروکار داریم، چه اینکه این افراد، گروه های حرفه ای تهدیدآمیزی باشند که از جانب دولتها کار می کنند، یا اینکه باندهای اخاذی و باج گیری آنلاینی باشند که به دنبال گسترش Ransomware (نوعی نرم افزار مخرب، که داده های مردم را بلاک می کند و تا زمان پرداخت نکردن یک هزینه، آن را آزاد نمی سازد) و سرقت داده های مردم و باج گیری از آنها هستند. داشتن این حجم از دشمنان واقعی و فعال، سبب شده است که ما به عنوان شرکتی ظاهر شویم که به طور پیوسته در حال تحول بوده و با این تهدیدها علیه مردم و شرکت ها، مبارزه می کند. فرصت مبارزه با این تهدیدها، هر روز ما را چالش برانگیز و در عین حال هیجانی و واقعی ساخته است.

ما می دانیم چگونه استراحت کنیم

chill-out

امنیت سایبری، کسب و کار دشواری است. همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، ما تهدیدها و دشمنان واقعی سروکار داریم. زمانی که کار می کنیم، بر برد ۱۰۰% ای خود تمرکز داریم. اما این را نیز می دانیم که توانایی استراحت کردن و تمدد اعصاب چقدر مهم است، بنابراین کارمندان خود را تشویق می کنیم تا از محیط کار خود لذت ببرند. HQ ما امکاناتی مانند سونا، باشگاه، بازی و چیزهای دیگری دارد که به کارکنان اجازه می دهد تا در همین مدت کوتاهی که می خواهند استراحت کنند و برای نبرد بعدی آماده شوند، بتوانند از محیط لذت ببرند. هر چقدر هم که فرد پرتوان، پر انرژی و مسئولیت پذیر باشد، باز هم هر کس به زمانی برای استراحت و تمدد اعصاب نیاز دارد (حتی اگر سونای داغ باشد).

بنابراین F-Secure چیزهای زیادی دارد که مردم همیشه به دنبال آن بوده اند، و براساس رتبه بندی یونیورسام، به نظر می رسد که این شرکت توانسته است به ثمر نشیند.

اما نظرشما چیست؟ فکر می کنید چه چیزهای دیگری در محل کار مهم است. در حال حاضر دانشجویان فنلاندی ITفکر می کنند که F-Secure بهترین مکان برای کار کردن است، اما ما همیشه آماده ایم که تغییر کرده و رو به جلو حرکت کنیم. می توانید ورودی های کنونی ما را چک کنید، شاید بتوانید مکان خوبی پیدا کنید.

نوشته شده در: وبلاگ و اخبار امنیتی سایسک

ارسال دیدگاه: (۰) ←

ارسال دیدگاه