آلمان گوگل را به دلیل تخلف داده ای در شبکه وای فای Street View ، صد و هشتاد نه هزار دلار جریمه می کند.

google car

رگولاتور محرمانگی آلمان ۱۴۵۰۰۰ یورو (۱۸۹۰۰۰ دلار) بعد از اینکه گوگل غول جستجوی اینترنتی داده شبکه وای فای خصوصی شامل نام های کاربری، رمزهای عبور و نتایج وب سایت را به صورت غیر قانونی جمع آوری کرد، جریمه کرد.

جوهانس کاسپار رگولاتور داده هامبورگ، در ایمیلی که به بلومبرگ ارسال شده است می گوید ” این بزرگترین تخلف از قوانین حفاظت داده است که تا کنون شناخته شده ” او ادعا می کند که ” مکانیسم های کنترل درونی گوگل باید به شدت از کار افتاده باشد”.

این بالاترین جریمه ای است که آلمان تحت قانون این کشور بر یک شرکت وضع کرده است. یک قانون حفاظت و محرمانگی داده جدید در اتحادیه اروپا اجازه وضع جریمه تا %۲ از گردش مالی سالانه گوگل را به آلمان داده است.

کاسپار می گوید که این جریمه آنقدر بالا نیست که مانع از حرکت های بعدی این چنینی گوگل شود.

شش کشور دیگر اتحادیه اروپا هم گوگل را  به دلیل سیاست محرمانگی ادغام یافته گوگل مورد تعقیب قرار داده اند اما تحت قانون اتحادیه اروپا، یک کشور عضو تنها می تواند تا ۱ میلیون یورو برای هر تخلف از محرمانگی جریمه وضع کند. برای یک غول تکنولوژی چند ملیتی مثل گوگل این مثل انداختن یک شن در یک اقیانوس است.

بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ ، ماشین های نقشه برداری Street View متعلق به گوگل از خانه های غیر ایمن و شبکه های وای فای تجاری داده هایی را جمع آوری کردند اما وقتی که بازپرس های جنائی پرونده دیگری  را بر علیه این غول جستجوی اینترنتی بستند،  این پرونده مجددا افتتاح شد.

کمی پیشتر، گوگل جمع آوری داده وای فایش در آمریکا را با هزینه ۷ میلیون دلار با مصالحه به پایان برد. این سازش برای گوگل تنها دو ساعت زمان برد و این ۷ میلیون دلار بین وکلای ۳۸ ایالت آمریکا تقسیم شد.

گوگل می گوید که این داده به شکل ناخواسته جمع آوری شده و  مسئول محرمانگی جهانی گوگل به نام پیتر فلیشر می گوید که  شرکت نمی خواسته که حتی به آن نگاه کند.

نوشته شده در: وبلاگ و اخبار امنیتی سایسک

ارسال دیدگاه: (۰) ←

ارسال دیدگاه